TotalFootball.am


15.11.13 16:44

Հայաստանի կանանց հավաքականը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը «Բարեկամություն» մրցաշարում


 

Հայաստանի կանանց հավաքականը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը «Բարեկամություն» մրցաշարում
Կրասնոդարում տեղի ունեցավ «Բարեկամություն» միջազգային մրցաշար, որին մասնակցում էին 1998 թ. և ավելի վաղ ծնված աղջիկների թիմեր՝ Հայաստանի հավաքականը, «Յունոստ-ՑՍՊ №4» և «Կուբանոչկան»: Մրցաշարում առաջին տեղ գրավեց «Կուբանոչկան», Հայաստանի հավաքականը երկրորդն էր, իսկ «Յունոստ-ՑՍՊ №4» թիմն զբաղեցրեց երրորդ տեղը:
 
Որոշվեցին նաև մրցաշարի լավագույն խաղացողները: Լավագույն դարպասապահ – Անի Ներսիսյան (Հայաստանի հավաքական), լավագույն պաշտպան – Նատալյա Սոլոդսկայա («Կուբանոչկա»), լավագույն կիսապաշտպան- Աննա Սամոյլենկո («Յունոստ-ՑՍՊ №4»), լավագույն հարձակվող – Ելիզավետա Մոնակո («Կուբանոչկա»), մրցաշարի լավագույն խաղացող-Օլգա Օսիպյան (Հայաստանի հավաքական): Բոլոր աղջիկներն ստացան նվերներ, պատվոգրեր և գավաթներ: ՀՖՖ-ն իր կողմից սահմանել էր «հանդիսատեսի համակրանքի մրցանակ», որոնք բաժին հասան «Կուբանոչկա» թիմի խաղացողներ Անաստասիա Մարտինենկոյին և Վիկտորիա Դետկինան:

Կրասնոդարում տեղի ունեցավ «Բարեկամություն» միջազգային մրցաշար, որին մասնակցում էին 1998 թ. և ավելի վաղ ծնված աղջիկների թիմեր՝ Հայաստանի հավաքականը, «Յունոստ-ՑՍՊ №4» և «Կուբանոչկան», հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:

Մրցաշարում առաջին տեղ գրավեց «Կուբանոչկան», Հայաստանի հավաքականը երկրորդն էր, իսկ «Յունոստ-ՑՍՊ №4» թիմն զբաղեցրեց երրորդ տեղը:

 Որոշվեցին նաև մրցաշարի լավագույն խաղացողները: Լավագույն դարպասապահ – Անի Ներսիսյան (Հայաստանի հավաքական), լավագույն պաշտպան – Նատալյա Սոլոդսկայա («Կուբանոչկա»), լավագույն կիսապաշտպան- Աննա Սամոյլենկո («Յունոստ-ՑՍՊ №4»), լավագույն հարձակվող – Ելիզավետա Մոնակո («Կուբանոչկա»), մրցաշարի լավագույն խաղացող-Օլգա Օսիպյան (Հայաստանի հավաքական): Բոլոր աղջիկներն ստացան նվերներ, պատվոգրեր և գավաթներ:

ՀՖՖ-ն իր կողմից սահմանել էր «հանդիսատեսի համակրանքի մրցանակ», որոնք բաժին հասան «Կուբանոչկա» թիմի խաղացողներ Անաստասիա Մարտինենկոյին և Վիկտորիա Դետկինան:

 





  Լրահոս



Հայաստան


Ամենաընթերցվածները

Վան   2   6
Ուրարտու   2   4
Ալաշկերտ   2   4
Արարատ   1   3
Արարատ-Արմենիա   2   2
Շիրակ   1   1
Նոա   2   1
Գանձասար-Կապան   2   1
Փյունիկ   3   1
Լոռի   1

  0