TotalFootball.am


19.08.19 22:49

Բոսնիայի հավաքականի հայտացուցակը Լիխտենշտեյնի և Հայաստանի դեմ խաղերում


Բոսնիայի և Հերցեգովինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Պրոսինեցկին հրապարակել է այն խաղացողներին, որոնք կմասնակցեն Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի Լիխտենշտեյնի և Հայաստանի դեմ առաջիկա խաղերին: 

Դարպասապահներ՝ Իբրահիմ Շեհիչ («Էրզուրումսպոր»), Կենան Պիրիչ («Մարիբոր»), Յասմին Բուրիչ («Հապոել») 

Պաշտպաններ՝ Դարկո Տոդորովիչ («Հոլշտայն Կիլ»), Սեադ Կոլաշինաց («Արսենալ»), Տոնի Շունիչ («Դինամո» Մոսկվա), Էրմին Բիչակչիչ («Հոֆենհայմ»), Էրվին Զուկանովիչ («Ալ-Ահլի»), Էլդար Չիվիչ («Ֆերենցֆարոշ»), Մարկո Միխոյեվիչ («Էրցգեբիրգե»), Ադնան Կովաչեվիչ («Կորոնա Կելցե») 

Կիսապաշտպաններ՝ Ստեպան Լոնչար («Ռիեկա»), Մուհամեդ Բեշիչ («Շեֆիլդ Յունայթեդ»), Գոյկո Ցիմիրոտ («Ստանդարտ»), Միրալեմ Պյանիչ («Յուվենտուս»), Էլվիս Սարիչ («Ալ-Ահլի»), Ռադե Կրունիչ («Միլան»), Զորան Կվրժիչ («Ռիեկա»), Հարիս Դուլյեվիչ («Նիմ»), Էդին Վիշչա («Բաշակշեհիր»), Դենի Միլոշեվիչ («Կոնյասպոր»), Ամեր Գոյակ («Դինամո» Զագրեբ)

Հարձակվողներ՝ Էդին Ջեկո («Ռոմա»), Ռիադ Բայիչ («Կոնյասպոր»), Իրֆան Հաջիչ («Արխիսասպոր):





  Լրահոս



Աշխարհ


Ամենաընթերցվածները

 

Արարատ   5   13
Շիրակ   5   12
Արարատ-Արմենիա   4   10
Լոռի   4   10
Ալաշկերտ   5   7
Նոա   5   7
Փյունիկ   5   6
Գանձասար-Կապան   5   3
Ուրարտու   6   2
Երևան   5

  0

Բարսելոնա   2   6
Վալենսիա   2   4
Սելտա   2   4
Գրանադա   2   4 
Սևիլիա   2   4
Ատլետիկո Մադրիդ   2   4
Ատլետիկ Բիլբաո   2   3
Ռեալ Սոսիեդադ   2

  3

Վիլյառեալ

  2   3
Ռեալ Մադրիդ   2   3

Էիբար

  2   3
Խետաֆե   2   3
Մալագա   2   3 
Ռայո Վալյեկանո   2   2
Դեպորտիվո   2   1
Էսպանյոլ   2   1
Ալմերիա   2   1
Կորդոբա   2   1
Էլչե   2   1
Լևանտե   2

  0

Միլան

  1   3
Ռոմա   1   3
Ուդինեզե   1   3
Նապոլի   1   3
Չեզենա   1   3
Յուվենտուս   1   3
Կալիարի   1   1
Պալերմո   1   1
Սամպդորիա   1   1
Սասսուլո   1   1
Ատալանտա   1   1
Ինտեր   1   1
Տորինո   1   1
Վերոնա   1   1
Ջենոա   1   0
ՙԿիևո   1   0
Պարմա   1   0
Լացիո    1   0
Էմպոլի   1   0
Ֆիորենտինա

  1

  0
Չելսի  3   9
Սուոնսի  3   9
Ասթոն Վիլա  3   7
Մանչեսթեր Սիթի  3   6
Լիվերպուլ   3   6
Տոտտենհեմ  3   6
Արսենալ  3   5
Սաութհեմփթոն  3   4
Հալ Սիթի  3   4
Սթոուք Սիթի  3   4
Վեսթ Հեմ  3   3
ՔՊՌ  3   3
Սանդերլենդ  3   2
Մանչեսթեր Յունայթեդ  3   2
Լեյթեր  3   2
Նյուքասլ  3   2

Էվերթոն

 3   2
Վեսթ Բրոմվիչ  3   2
Քրիսթալ Փելաս  3   1
Բարնլի  3   1

 

Արարատ

  2

  3

Արարատ-Արմենիա

  1

  3

Ալաշկերտ

  1

  3

Արարատ

  2

  3 

Շիրակ

  2

 2

Բանանց 

  2

  1

Լոռի ՖԱ

  2

 1

Գանձասար-Կապան

  0

 0

Փյունիկ

 0

  0

Երևան